Як вибрати хороший принтер. Поради майстрів.
Як вибрати і купити хороший принтер для дому або офісу і не помилитися. Поради майстрів.
В інтернеті можна знайти багато рекомендацій та порад як підібрати принтер або МФУ. Але більшість таких рекомендацій написані на замовлення людьми, які знають про принтери лише як надіслати документ на друк із комп’ютера та все. Наведемо аналогію. Якщо людина хоче купити хороший і надійний автомобіль, який буде простий і недорогий в обслуговуванні, у кого краще запитати пораду? У продавця консультанта чи у майстра СТО?
Щоб вибрати хороший принтер першою справою потрібно визначити, для яких цілей він вам потрібен. Для друку великих обсягів документів більше підійде монохромний лазерний принтер. Якщо планується друк кольорових зображень, краще купити струминний чорнильний принтер. Але тут не все так просто. Найголовніше, що потрібно враховувати, будь-який виробник друкарської техніки заробляє не на продажу своїх пристроїв, а на продажі витратних матеріалів – картриджів. Будь-який картридж для принтера одноразовий! Виробником не передбачається, що картридж розбиратиметься і заправлятиметься по кілька разів. Фірма виготовити робить все для того, щоб користувач купував новий картридж щоразу після того як старий закінчиться.
Відповідаючи на питання, як, вибрати хороший принтер для дому або офісу наведемо кілька прикладів. У недорогому сегменті популярністю користуються струменеві принтери Hp. БФП даної фірми можна купити в середньому за 50 $. Такий принтер використовує 2 картриджі, чорний та кольоровий. На превеликий жаль, картридж витримає 2-3 заправки максимум. Далі – цікавіше. Один картридж обійдеться вам близько 15 $. За комплект виходить 30 $. А через кілька років ціна взагалі зміниться у більший бік. За один картридж ви платитимете 20-30$, за комплект 40-60$. З принтерами Canon зі струменевим друком така ж ситуація. Єдина відмінність у тому, що на Canon для зниження вартості друку можна встановити СНПЧ, яке на даних моделях добре працює.
Інший приклад. Принтери Epson. Середня вартість МФУ Epson 150-200 $ формату А4. Такі принтери купують менше через більшу ціну, ніж у фірм конкурентів. А даремно. Принтери дуже добрі. В їх основі лежить принцип п’єзоелектричного струминного друку. Суть її в тому, що принтер друкує за рахунок різниці напруги, а не за рахунок нагріву чорнила в головці. Якщо друкувати регулярно, то такий принтер проживе дуже довго. Головне не допускати засихання чорнила – основний недолік всіх струменевих принтерів. + Epson можна укомплектувати СНПЧ або купити такий уже готовий із заводу. У таких принтерах собівартість друк зводиться лише до купівлі чорнила, яке коштує набагато дешевше картриджів.
З лазерними принтерами ситуація дещо інша. Замість чорнила для друку використовується порошок, який не засихає, якщо ви друкуєте дуже рідко. До плюсів можна віднести швидкість друку, більший ресурс картриджів, що дозволяє з однієї заправки віддрукувати близько 2000 аркушів.
Минусы лазерных принтеров.
- Лазерний картридж витримує в середньому 2-3 заправки, після чого картридж потрібно відновлювати або замінювати на новий. (Вартість нового картриджа вас “приємно” здивує).
- Більшість лазерних принтерів чіповані. Чіп – захист виробника від перезаправлення картриджа. Один із прикладів заправки такого принтера описаний тут.
- Необхідність прошивки таких принтерів як Samsung та Xerox для можливості заправки принтера.
Роблячи висновок з перерахованого вище, відзначимо головне. При виборі принтера керуйтеся порадами майстрів, які обслуговують ці друкарські пристрої. Поради продавців “купіть цей принтер, він так гармонійно підійде до дизайну вашого робочого столу” приведуть до того, що ви, коли прийде час заміни картриджів, викинете гармонійний принтер разом зі столом.