Що таке фотобарабан в принтері

Фотобарабан, для чого він потрібний

Фотобарабан у принтері є елементом, який відповідає за перенесення зображення або тексту на папір під час друку. Якщо ви дістанете картридж з принтера, то на самому картриджі ви побачите металевий циліндр, частіше зеленого, синього або коричневого кольору. Це і є фотовал. Виготовляють його частіше з алюмінію та покривають шаром фотопровідника. Фотобарабан може бути вбудований у принтер. Але найчастіше він знаходиться у самому картриджі.

Принцип роботи фотобарабану

Поверхня фотовалу заряджена електростатичним полем, яке відштовхує частинки тонера, що знаходиться в картриджі. У лазерному принтері є блок лазера, який малює зображення ілі текст на фотобарабан, підсвічуючи потрібні ділянки або формує текст. Засвічені ділянки отримують протилежний заряд початковому. До цих ділянок і прилипає тонер. Папір, що проходить через фотовал, автоматично розряджає його, і тонер залишається на папері. Далі папір потрапляє до печі, де тонер запікається і залишається на папері.

Причини виходу з ладу фотобарабану лазерного картриджа

  • Природній знос. Ресурсу фотобарабану вистачає на 2-4 заправки
  • Якість паперу
  • Попадання в принтер різних предметів – скріпки, шпильки тощо.
  • Засвіт світила на сонці

Як визначити знос фотовалу

  • Принтер видає повідомлення – закінчується ресурс фотобарабану
  • Світлий друк тексту при заправленому картриджі
  • Чорні смуги по краях паперу

На якість друку крім фотовалу також впливають інші частини картриджа.

chto-takoe-fotobaraban-v-printere-2
chto-takoe-fotobaraban-v-printere-3

Заміна фотобарабану

Процедуру заміни фотобарабана називають відновленням картриджа.

Вартість відновлення залежить від моделі картриджа.

Важливо!Що потрібно знати перед заміною фотобарабану

До нас часто приносять картриджі на першу заправку (стосується в основному картриджів фірми Canon та HP). Сам виробник закладає ресурс фотовалу на один цикл заправки – заводський. Тому іноді вже на першій заправці для якісного друку потрібно міняти фотобарабан. На аргумент “це ж зовсім новий картридж, навіщо що щось ремонтувати” можемо сказати так: будь-який картридж для принтера по виробнику – одноразовий. Виробником не передбачається, що картридж заправлятиметься по кілька разів. Будь-який виробник має на увазі, що людина купуватиме новий картридж.