Що буде, якщо в принтер заправити іншу фарбу

Всі принтери для друку документів і фотографій використовують спеціальну фарбу – чорнило. В основному струменеві принтери бувають чотирьох і шести кольорові. У чотирьох кольорових основні кольори це Cyan (блакитний), Magenta (пурпурний), Yellow (жовтий) та BlacK (чорний). Позначається як CMYK. У шести кольорових принтерах є ще два додаткові кольори чорнила – Light Magenta (світло-пурпурний) та Light Cyan (світло синій). Інші кольори та відтінки виходять при змішуванні цих основних кольорів.

Щоб відповісти на запитання, що буде, якщо в принтер заправити іншу фарбу, коротко опишемо типи чорнила і принципи друку.

Основні типи чорнила в струменевих принтерах:

  • Водорозчинні
  • Пігментні
  • Сублімаційні
  • Ультрахромні

Технологію друку струменевих принтерів поділяють на два основні види – термоструминну та п’єзоелектричну. П’єзоелектричну технологію використовує фірма Epson. Принцип роботи простий: під дією електричного струму п’єзоелемент прогинається і тисне на резервуар з чорнилом, яке виштовхується на папір і створює зображення або текст. Термоструминну технологію використовують фірми HP та Canon. Принцип роботи – чорнило при нагріванні збільшуватись в обсязі. Розігріте чорнило виштовхується із сопла краплями, які формують картинку або текст.

Друкувальна голова або картридж кожного принтера працюють за певним принципом – температура нагріву, довжина каналу сопла, об’єм чорнильної камери сопел кожного кольору тощо. За цими умовами і підбираються фізичні властивості чорнила для кожної моделі принтера – в’язкість, плинність, коефіцієнт поверхневого натягу, температура закипання.

Відповідаючи на запитання, чи можна використовувати чорнило для іншого принтера, відповідь – ні. Змішувати між собою чорнила різних фірм не можна. Чорнило, розраховане на роботу з одним друкуючим механізмом, погано працюватиме в іншому. Наприклад, при змішуванні водорозчинних чорнил з пігментними, у друкуючій голові випадає осад, який забиває вихідні канали. Якщо чорнила призначені скажімо для принтером Epson то таким чорнилами не можна заправляти принтери HP або Canon і навпаки.

При покупці  чорнил завжди дивіться їхню сумісність з вашим пристроєм.