Що означає картридж без чіпа та картридж з чіпом

Купуючи лазерний принтер, потрібно завжди пам’ятати про те, що будь-який виробник друкарської техніки основний прибуток отримує не з продажу друкованої техніки, а з продажу витратних матеріалів. Наприклад, ви придбали лазерний принтер ціною 200 $. Картридж до нього коштуватиме 100-150 $. Виробником не закладається значення заправки лазерного картриджа. Тому в більшості принтерів встановлюється чіп на картриджі. Чіп – це мікросхема, в якій міститься інформація про кількість роздрукованих сторінок, які може зробити принтер після встановлення чіпованого картриджа. Після того, як тонер у такому картриджі закінчиться, принтер видасть повідомлення, що необхідно замінити картридж. Якщо просто заправити картридж без заміни чипа на картриджі, принтер цю заправку не побачить.

chto-znachit-kartridzh-bez-chipa-i-kartridzh-s-chipom
chto-znachit-kartridzh-bez-chipa-i-kartridzh-s-chipom-2
chto-znachit-kartridzh-bez-chipa-i-kartridzh-s-chipom-3

Такі виробники лазерних принтерів як HP або Canon виготовляють чіпи для картриджів, які не блокують друк після того, як закінчиться тонер, а просто повідомляють, що необхідно замінити картридж. Після заправки такого картриджа повідомлення не зникне, але друк буде доступний далі.

Картридж без чіпа в основному використовується у старих та деяких нових моделях принтерів фірми Brother. Але і тут виробник не має на увазі, що клієнт заправлятиме картридж самостійно. Лазерний принтер без чіпа все одно рахує надруковані сторінки. Для обнулення принтера потрібно купувати новий картридж, в якому буде встановлена ​​спеціальна шестерня, яка скидає лічильник, після встановлення без чіпового картриджа в принтер.

Інша ситуація з принтерами фірми Samsung та Xerox. На картриджах цих моделей встановлений чіп, який блокує друк після того, як принтер порахував, що тонер закінчився. Просто заправити картридж можна, але принтер не побачить досипаний тонер. Повідомлення немає тонера не зникне. Є кілька способів обійти чіп цих моделей. Найпростіший – заміна старого чіпа на новий. Наступний варіант – обнулення чи прошивка чіпа картриджа через програматор. Даний метод частіше застосовується для старих моделей. І третій спосіб – це перепрошивка принтера. Ціна прошивки залежить від фірми та новизни принтера. Мета прошивки – зміна програми принтера. Далі апарат працює, не посилаючись на дані із чіпа.

Чіп із картриджа після прошивки принтера вилучається. Про наявність тонера в картриджі можна дізнатися лише за відбитком на аркуші під час друку.

Купуючи новий сумісний (не фірмовий) картридж в інтернет магазинах, можна побачити повідомлення, що картридж продається без чіпа, а на вашому рідному картриджі чіп є. Що це означає? Якщо такий картридж встановити в принтер, він видасть повідомлення – не встановлений картридж. Тому вам потрібно переставити чіп із рідного картриджа в той, що ви купили. З купленим картриджем в упаковці має бути інструкція, як це зробити.