Що таке картридж у принтері

Картридж для принтера – це витратний матеріал, який містить тонер (лазерний принтер) або чорнило (струменевий принтер). Будь-який виробник друкарської техніки заробляє не на продажу принтерів, а на витратних матеріалах – картриджах.

Струменеві картриджі бувають двох видів. Перший – прямокутна коробочка з поролоном, усередині наповненим чорнилом. Якщо картридж чорно-білий, то в ньому фарба одного кольору. Якщо кольоровий – у картриджі три кольори, розділені перегородкою. На звороті картриджа знаходиться мікросхема, чіп. У ньому закладено інформацію про наявність чорнил в картриджі. Знизу картриджа можна побачити друкуючу голову.

Другий тип – все аналогічно першому, тільки з однією відмінністю. Друкувальна голова встановлена ​​не на картриджі, а в принтер.

Конструкція лазерних картриджів трохи складніша. У більшості випадків лазерний картридж складається із двох відділень, з’єднаних між собою штифтами або тримачами. Окрім бункера з тонером, у них ще є бункер із відпрацьованим тонером. Усередині такого картриджа п’ять елементів – три валики і два леза. Фотобарабан, магнітний вал, вал первинного заряду, лезо очищення та дозуюче лезо.

Лазерні принтери, як і струменеві, бувають кольоровими та чорно-білими.

Картриджі до принтерів бувають фірмові (коштують дорого) та сумісні. У нас ви можете замовити та придбати лазерний картридж до вашого пристрою.