Критерії вибору лазерного принтера для дому

Лазерні принтери зарекомендували себе як практичні принтери для дому, за рахунок своєї невибагливості та можливості тривалого простою без псування картриджів.
Вони забезпечують швидкий та якісний друк документів у порівнянні з іншими типами принтерів. Якщо вам потрібно друкувати лише тексти та інфографіки, без картинок, то лазерні принтери – це ваш найкращий вибір.
Однак, вибір принтера для домашнього використання може бути складним завданням через різноманітність моделей та функцій та видів картриджів. У цій статті ми розглянемо основні критерії, які слід зважати на вибір лазерного принтера для дому.

Вартість принтера

Першим критерієм вибору є вартість принтера. Якщо ж брати дешевше і менш функціональний принтер, або дорожче, але більшою кількістю додаткових функцій, цей вибір залишається тільки за вами.

Вартість картриджів

Що стосується витратних матеріалів, то вибір принтера ми рекомендували б починати саме з картриджа, так як це безпосередньо впливатиме на вартість друку кожного аркуша і вартості обслуговування картриджів. Розглянемо докладніше види картриджів:

  1. Знімний картридж з можливістю чищення картриджа та заміни тонера. Це оптимальний варіант.
  2. Окремий відсік з тонером та окремий знімний фотобарабан (драм-картридж). Також припустимо, але трохи дорожче у перспективі обслуговування кількох років.
  3. Незнімний фотобарабан та окремий відсік зі знімним бункером із тонером.

У майстернях вже встигли назвати принтери з незнімними фотобарабанами як одноразові. Так як крім тонера (при кожній заправці), раз на 3-4 заправки змінюється фотобарабан. Після зношування фотобарабану з’являться чорні смуги, і принтер вже буде непотрібним.

Список моделей картриджів, що добре зарекомендували себе в обслуговуванні:

  • Canon 725 (принтери – MF3010/LBP6030)
  • Samsung MLT-D111S (принтери Samsung M2020/M2070 (PP-S2020NS)
  • HP 106A (принтери HP 107/135/137 Black (W1106A)
  • Canon 737 (принтери Canon MF22x/MF21x Black (9435B002)

В інтернеті за моделлю картриджа потім можна знайти сумісність з принтерами і вибрати відповідний за функціоналом та габаритами.

Швидкість друку

Багато сучасних лазерних принтерів мають хорошу швидкість друку. Але якщо ви друкуєте дійсно багато, то варто вибрати моделі принтерів із великими картриджами, збільшеними фотобарабанами та більшою швидкістю друку. Ці поняття у разі нерозривно пов’язані.

Чорно-білий друк або кольоровий

Виходячи з потреб ви можете місце ЧБ купити кольоровий принтер, але варто врахувати, що дешеві кольорові принтери не дадуть вам чудової картинки, скоріше підійдуть для векторної графіки з мінімальною кількістю градієнтів. Також за кольоровий друк ви суттєво переплачуватимете – місце одного картриджа з більш дешевим чорним тонером ви платитимете за 3 кольорові та один чорний картридж. Що вже суттєво дорожче.

Функціональність

Функціональність принтера може бути важливим критерієм вибору. Деякі моделі лазерних принтерів можуть мати додаткові функції, такі як сканування, копіювання, надсилання факсів, WI-Fi, Bluetooth, двосторонній друк, автоматична подача паперу з кількох лотків та наявність слотів для карток пам’яті. Ці функції можуть підвищити зручність використання принтера.

Розмір і дизайн

Для домашнього використання також важливо враховувати розмір та дизайн принтера. Якщо у вас обмежений простір на робочому столі або в кімнаті, компактні моделі принтерів можуть бути кращим вибором. Крім того, дизайн принтера може бути важливим аспектом, особливо якщо ви волієте, щоб він відповідав решті атмосфери вашого будинку чи офісу.

Короткий підсумок

При виборі лазерного принтера для дому важливо враховувати не лише його вартість, а й швидкість друку, якість друку, функціональність, а також його розмір та дизайн. Аналізувати ці критерії допоможе вам вибрати принтер, який найкраще відповідає вашим потребам та бюджету, забезпечуючи високоякісний та ефективний друк у домашніх умовах.